Mistrzowie drewna - wywiad z LineWood

Przemo Napisał 

LineWood-Studio LineWood-Studio

1. Czym zajmuje się lub co produkuje Państwa firma?

 

Projektujemy i tworzymy meble oraz dekoracje z litego drewna. Realizujemy niepowtarzalne projekty - każdy produkt wychodzący spod naszych rąk cechuje nietypowy rysunek słojów, naturalne pęknięcia i sęki. Uważamy, że to wszystko dodaje uroku i najlepiej oddaje naturalny charakter. Zatem stolik, który trafia w ręce naszych klientów jest egzemplarzem niepowtarzalnym. Wyrazisty rysunek słojów drewna łączymy z minimalistycznymi metalowymi podstawami. Przy wielu realizacjach używamy profesjonalnych żywic, które wzmacniają drewno i dodają akcent estetyczny. Do impregnacji używamy olejów lub wosków aby jak najbardziej zachować naturalną fakturę drewna. Nasze produkty to 100% pracy ręcznej. Realizujemu projekty własne oraz na zamówienie.

 

2. Skąd czerpią Państwo inspiracje do działań, rozwoju?

 

Inspiruje nas drewno - wyszukujemy piękne okazy, nietypowe kształty, wyraziste linie słojów, sęków, i to na podstawie każdego kawałka określamy, co z niego powstanie. Kierujemy się poczuciem naszej estetyki, potrzeby otaczania się produktami naturalnymi, minimalistycznymi, wysokiej jakości. Uważamy, że naturalne lite drewno, odpowiednio zadbane, zawsze będzie pięknie dopełniać przestrzeń, niezależnie od zmieniającej się mody. Drewno dodaje ciepła, klasy i naturalności każdemu wnętrzu.

 

3. Co wyjątkowego jest w Państwa produktach, co odróżnia je od konkurencji?

 

Niepowtarzalność naszych produktów tkwi w naturalności drewna. Zachowujemy również naturalny brzeg lini deski (nie ścinamy jej do prostej krawędzi). Pracujemy z litym drewnem. Wykonujemy projekty wg własnych pomysłów lub wprowadzamy indywidualne akcenty. Nasze produkty to rękodzieło i to sprawia, że są wyjątkowe, niepowtarzalne.

 

4. Czy nawiązują Państwo do patriotyzmu gospodarczego w swojej firmie? Jeśli tak to w jaki sposób?

 

Nie promujemy się tymi aspektami, ale pracujemy przede wszystkim na polskich gatunkach drewna - orzech, dąb, jesion itd. Pozyskujemy drewno z legalnego źródła nie naruszając naturalnego środowiska. Tworząc produkty współpracujemy z lokalnymi rzemieślnikami.

 

5. Co dla Państwa jako polskiego przedsiębiorcy znaczy patriotyzm gospodarczy?

 

Dla naszej działalności patriotyzm gospodarczy jest niezwykle istotny. W branży wyposażenia wnętrz małe przedsiębiorstwa muszą zmagać się z zagranicznymi sieciami, gdzie produkcja masowa zapewnia znacznie niższe koszty i ceny produktów. Pracując na litym drewnie, w 100% ręcznie, zwracając uwagę na każdy detal, nie jesteśmy w stanie przebić się ceną - wybiera nas klient, dla którego liczy się posiadanie niepowtarzalnego, ekskluzywnego produktu, jakość, materiał (jest różnica między płytą paździerzową a litym drewnem) i właśnie patriotyzm gospodarczy.

 

Oznaczone jako :

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Nie zezwala się kodu HTML