POLPOL – pierwsza platforma handlowa oferująca jedynie polskie produkty

Przemo Napisał 

Jesteś przedsiębiorcą stawiającym swoje pierwsze kroki w e-commerce, a może klientem, który rozpoczyna i kończy swój dzień od przejrzenia ofert sklepów online? Jeśli leży Ci na sercu przyszłość polskiej gospodarki i uwielbiasz otaczać się polskimi produktami, z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że rusza pierwsza platforma handlowa, która w 100% skupia się wokół idei patriotyzmu gospodarczego i promowaniu rodzimych producentów. Poznaj POLPOL!
________________________________________________________
_________________

Polskie produkty w świecie e-commerce

O tym, że rodzime produkty często cechuje najwyższa jakość, wiemy nie od dziś. Nie bez powodu uważa się, że co polskie to dobre, a wielu naszych producentów, rzemieślników, projektantów i twórców oprogramowania szturmem zdobywa zagraniczne rynki. Cechuje nas perfekcjonizm, wizjonerstwo i dążenie do doskonałości – i takie też są tworzone nasze produkty.

Dlaczego zatem, mimo świadomości tych wszystkich atutów, na rodzimym rynku rozpoznawalnych i cenionych jest wciąż stosunkowo niewiele polskich marek, produktów i usług? Odpowiedzi na to pytanie szukał przez wiele lat Przemysław Pawlak, założyciel pierwszej platformy e-commerce, skupiającej się wokół idei patriotyzmu gospodarczego. 

Szybko doszedł do wniosków, że polscy producenci często nie mają czasu lub możliwości promowania swoich produktów i przedstawienia efektów swojej pracy szerszej grupie odbiorców. Brak zaangażowania w działania marketingowe, niemożność stworzenia sprawnie działającego sklepu www i skupienie swojej obecności na rynku lokalnym sprawiają, że potencjalni klienci utożsamiają z jednej strony polskie produkty z wysoką jakością, lecz z drugiej – z wygórowaną ceną, niską dostępnością, a także często z rynkiem dóbr luksusowych.

Czy tak właśnie jest? POLPOL udowadnia, że nie!

Czym jest POLPOL?

Żyjemy w świecie, w którym nie wystarczy świadczyć najwyższej jakości usługi czy produkować niezawodne i innowacyjne produkty – trzeba jeszcze o tym mówić. A z tym jest różnie, ponieważ nie każdy dysponuje odpowiednią ilością czasu, które umożliwiają przeprowadzenie efektywnych działań marketingowych.

POLPOL, pierwsza platforma handlowa dedykowana wyłącznie polskim produktom i usługom wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zajętych swoją pracą producentów, tworząc zaawansowaną przestrzeń do komunikacji, a także nawiązywania relacji z klientami, którzy nie mają dużo czasu na podjęcie decyzji zakupowych. Nastaje era platformy e-commerce, która w intuicyjny sposób, a także wykorzystując nowoczesne technologie, wprowadza polskich przedsiębiorców w segment rynku, który już teraz jest wart ponad 36 mld złotych rocznie i który w ciągu najbliższych lat będzie rozwijał się niezwykle dynamicznie.

Działalność POLPOL opiera się na modelu dropshippingu. Platforma jest pośrednikiem między producentem a klientem – nie zajmuje się jednak wysyłką produktów ani obsługą klienta. Te dwa elementy leżą po stronie sprzedawcy, ponieważ to on najlepiej zna swoje produkty i potrafi optymalnie zadbać o bezpieczny transport towarów, które nie zawsze mogą być nadawane z magazynów zewnętrznych. Dropshipping rozwiązuje również problem braku dostępności produktów, gwarantuje szybką dostawę i obniża koszty, ponieważ POLPOL pobiera niewielką prowizję od sprzedaży. Autorzy platformy udostępniają zaawansowane narzędzie, które umożliwia dotarcie do szerokiej grupy potencjalnych klientów zainteresowanych polskimi produktami i optymalizuje sprzedaż.

Misja POLPOL, czyli jakoś(ć) to będzie!

POLPOL jest zaawansowanym portalem wykorzystującym najnowsze trendy z zakresu projektowania, funkcjonalności i automatyzacji obsługi – można śmiało powiedzieć, że nic nie jest dziełem przypadku.

Celem twórców było stworzenie przestrzeni, która będzie godnym i wygodnym miejscem do przedstawienia polskich produktów. Firmy, które zdecydują się na zrzeszenie w POLPOL, otrzymają do dyspozycji intuicyjny panel zarządzania własnym sklepem, a w przypadku natrafienia na jakiekolwiek trudności – wsparcie autorów. Platforma skupia się wokół idei krzewienia patriotyzmu gospodarczego nie tylko poprzez sprzedaż – producenci będą również mogli promować swoje marki i zwiększać świadomość konsumentów w kwestii rodzimej gospodarki.

Jeśli chodzi o obsługę klientów, zespół POLPOL stworzył dedykowaną wyszukiwarkę produktów i usług, dzięki której będą mogli łatwo znaleźć określone produkty, a także informacje na temat producentów. Dzięki rozbudowanym działaniom marketingowym, klient będzie otrzymywać bieżące informacje na temat oferty platformy, nowych sklepów oraz będzie mieć realny wpływ na planowane promocje.

POLPOL stawia na szeroko pojętą jakość – autorzy chcą się skupić na promocji najwyższej jakości produktów i usług, użyczając zaawansowaną platformę, która w prosty i przyjemny sposób umożliwi dotarcie do potencjalnych klientów. Ma być szybko, łatwo i z korzyścią dla każdej z uczestniczącej w transakcji stron – producenci będą mogli przekonać się, jak wielkim zainteresowaniem cieszą się ich produkty i usługi, podczas gdy klienci zobaczą, że wysoka jakość nie musi kosztować kroci.

Przyszłość polskiej gospodarki w jasnych barwach

Docelowo POLPOL ma być nie tylko platformą e-commerce. Jak wspomniano wcześniej – w założeniach projektu niezwykle istotne miejsce zajmują promowanie polskich produktów, wzrost świadomości konsumenckiej, a także wsparcie polskich przedsiębiorców. Po zbudowaniu rozpoznawalności w kraju, twórcy platformy chcą angażować się w działania edukacyjne, celem których będzie szerzenie idei patriotyzmu gospodarczego i przedsiębiorczości.

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Nie zezwala się kodu HTML