Zastanawiacie się, jak obecnie wygląda polski rynek start-upowy? Ma się bardzo dobrze! Z tego względu postanowiliśmy zrobić krótki przegląd firm, które naszym zdaniem w roku 2019 mogą mieć dużo do powiedzenia i wiele zdziałać zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym.

 

Start-upy na 6 z plusem – poznaj naszych faworytów!

 

UchFit – to start-up, którego produkty skierowane są do wszystkich prowadzących aktywny tryb życia. Innowacyjność uniwersalnego uchwytu dedykowanemu branży sportowej polega na połączeniu trzech elementów:

  • uchwytu na butelkę o pojemności do 0,75 l,
  • obrotowego uchwytu na telefon, który można dostosować do każdej wielkości smartfona,
  • haczyków na ręcznik, klucze i inne akcesoria.

Dodatkowo cała konstrukcja urozmaicona jest silnymi magnesami, które współgrają praktycznie z każdą metalową powierzchnią. Zespół UchFit nie spoczywa na laurach i nieprzerwanie rozwija produkt, bada jego właściwości i funkcjonalności, a następnie go modyfikuje.

 

NotiOne – to firma oferująca skuteczny lokalizator Bluetooth. W połączeniu z aplikacją, lokalizator ułatwia znalezienie tego, do czego został przymocowany, a że jest niewielkich rozmiarów, może to być tak naprawdę wszystko – klucze, telefon, rower, pies czy nawet dziecko.

Odnalezienie zaginionej rzeczy czy osoby z lokalizatorem jest możliwe nawet na drugim końcu Polski. W jaki sposób? W aplikacji można zobaczyć mapę, na której znajduje się ostatnia lokalizacja odebranego sygnału zaginionej rzeczy – gdy jest się w pobliżu, można wykorzystać diodę i system dźwiękowy, dzięki czemu znalezienie najmniejszych rozmiarów zguby jest bardzo proste i szybkie. Dodatkowym atutem jest odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne.

 

Photon Robot – o tym urządzeniu wspominaliśmy już tutaj. Jest to pierwszy polski robot edukacyjny, który rozwija się wraz z dzieckiem. Poprzez aplikację mobilną, doświadczenia i eksperymenty, dzieci otrzymują nieograniczony dostęp do fascynującego świata nowych technologii.

Zabawka edukacyjna rozwija kreatywność najmłodszych użytkowników, ciekawość świata, zdolność logicznego myślenia i daje możliwość poznania podstaw programowania. Wiemy, że cieszy się on ogromnym zainteresowaniem wśród maluchów i mamy nadzieję, że każde dziecko będzie miało możliwość po nią sięgnąć!

 

Monck Custom – to jak dotąd jedyna polska manufaktura, w której tworzone są ręcznie personalizowane narty. Do wyboru mamy trzy modele trasowe, dwa skitourowe oraz dwa freeride. Narty są nie tylko dopasowane technicznie, ale również są dostosowane względem umiejętności, preferencji narciarskich, wzrostu i wagi narciarza.

5 lat gwarancji zapewnia pięć sezonów białego szaleństwa bez jakichkolwiek zmartwień – trudno przejść obojętnie obok tak proklienckiego podejścia! Produkt skierowany jest nie tylko dla zawodowców, również amatorzy narciarstwa otrzymają najwyższej jakości rozwiązanie – wszak dobra zabawa nie zna skali zaawansowania.

 

Bohema Clothing – wegańska marka streetwearowa, która oferuje ręcznie robione produkty, które są przy tym w 100% wegańskie. Brzmi oryginalnie? Właśnie taki zamysł towarzyszył twórcom marki! Ich buty zachwycają nie tylko wykończeniem, lecz również tworzywami, z jakich są zrobione. Marka jako pierwsza wprowadziła na polski rynek buty wykonane z Piñatex® – mocnej i elastycznej skóry z ananasa. Czy to nie brzmi fascynująco? W trosce o planetę, jak i zwierzęta, Bohema wyszukuje trwałe i ciekawe alternatywy dla skóry naturalnej, ale też produktów szkodliwych dla środowiska. Sama idea wprawia nas w nieskrywany zachwyt!

 

Techocean – zespół zasilają inżynierowie od zadań specjalnych, którzy pracują nad różnymi konstrukcjami robotów – od łazików po roboty podwodne. W ich ofercie można znaleźć między innymi kamery i roboty podwodne, roboty dla dzieci, systemy audio, automatyczne karmniki dla zwierząt domowych, jednak na tym nie koniec.

Załoga Techocean nieustannie rozbudowuje swoją ofertę i lubi wyzwania – twórcy z chęcią tworzą zaawansowane rozwiązania dla swoich klientów, wystarczy przedstawić prototyp wymarzonego produktu i jedynie czekać, aż pomysł zostanie wcielony w życie. Jesteśmy pewni, że o warszawskim zespole usłyszymy jeszcze nie raz!

 

Polska start-upami stoi

 

W naszym kraju nie brakuje innowacyjnych firm, które coraz odważniej chcą zaistnieć w świadomości polskich konsumentów, jednocześnie nie zapominając o ekspansji na rynki zagraniczne. Dopracowany pomysł, ciężka praca i nieustanne doskonalenie oferowanych rozwiązań to klucz do podbicia serc klientów na całym świecie. Mocno trzymamy kciuki, aby wspomniane przez nas firmy stały się wzorem do naśladowania dla innych przedsiębiorców, a polski rynek start-upów rósł w siłę!