szafran

Wszystko, co najpiękniejsze z otoczenia firma przekłada na swoją twórczość – oryginalne motywy i piękne wykonanie. Szafran wie, co to estetyka i funkcjonalność.

Czym zajmuje się Twoja marka?

Szafran jest marką, która głównie oferuje starannie wykonaną, ręcznie malowaną porcelanę. Cechuje ją dbałość o każdy szczegół – produkty skierowane są do wszystkich tych, którzy szukają przedmiotów innych niż wszystkie i… od standardowego kubka oczekują czegoś więcej. W naszej ofercie znajdują się również przedmioty wypalone w drewnie według naszych autorskich projektów.

Skąd czerpiesz inspiracje do działań i rozwoju marki?

Inspiruje mnie przede wszystkim natura, góry i relacje ludzkie. Wiele z moich pomysłów powstaje właśnie podczas górskich wędrówek, co daje ogromne pole do popisu podczas samego momentu tworzenia, wymyślania oryginalnych motywów i otaczania się pięknem.

Co wyjątkowego jest w Twoich produktach, co odróżnia je od innych na rynku?

Firmę Szafran wyróżnia już samo ręczne malowanie porcelany – nawet powielane wzory są wyjątkowe i zawsze odrobinę się różnią, co wynika ze specyfiki ręcznego malowania. Nigdy nie ma dwóch identycznych egzemplarzy. Dodatkowo do każdego zamówienia podchodzę bardzo indywidualnie i jestem otwarta na propozycje. Poprzez swoją pracę i porcelanę stworzoną specjalnie dla klientów, chcę dawać im więcej radości i wywoływać uśmiech podczas picia porannej kawy z szafranowym kubkiem.

Czym dla Ciebie jest, jako przedsiębiorcy, patriotyzm gospodarczy?

Dla mnie patriotyzm gospodarczy to wykorzystywanie do większości swoich produktów porcelany od polskich producentów (np. Lubiana). Nawet jeśli nie używamy bezpośrednio polskiej porcelany to pochodzi ona od polskiego importera. Również opakowania, w które pakujemy nasze produkty pochodzą od polskiego producenta. Zależy mi na tym, aby oferowany przeze mnie asortyment charakteryzowała polskość i chcę wspierać w swoich działaniach też inne polskie firmy.

Czy Szafran nawiązuje w swoich komunikatach do patriotyzmu gospodarczego? Jeśli tak, to w jakiej formie?

Mój patriotyzm gospodarczy się pogłębił odkąd zaczęłam sama tworzyć. Podziwiam i szanuję czas oraz pracę innych twórców, a także często zamawiam i sięgam po produkty polskich małych marek. Ich jakość jest dużo wyższa, a ja się cieszę, że rodzime firmy są coraz bardziej doceniane.