trawiaste

Trawiaste to firma, dla której Matka Ziemia jest najlepszym z możliwych wyborów – oferowane kosmetyki są w 100% naturalne i zdrowe.

Czym zajmuje się Twoja marka?

Naszym celem jest dostarczanie do miast buteleczek i słoiczków z zamkniętym w środku ekstraktem łąki. Tworzymy produkt dla osób łaknących cząstek substancji organicznych, dla tych, którzy potrzebują uścisku od Matki Ziemi. Nasze produkty kierujemy do ludzi żyjących w miastach, którzy tęsknią za bliskością z przyrodą. Chcemy trafić do osób, które wierzą i ufają, że natura jest idealna i oferuje nam to, co najlepsze, zdrowe i ożywcze. Marka Trawiaste zajmuje się produkcją kosmetyków o naturalnym, roślinnym składzie, a tym samym spełnia oczekiwania wymagających odbiorców. Nasze receptury są czyste, wyszukane, bogate w mocne wyciągi z ziół, pąków i żywic. Metoda produkcji jest opracowana w taki sposób, aby jak najwięcej substancji pozostało w stanie surowym, tzn. aby temperatura produkcji nie przekraczała 40°C, powyżej której następuje rozpad cząsteczek i maleje wartość odżywcza. Bazą naszej oferty są produkty codziennego użytku, takie jak szampony, pasty do zębów, dezodoranty i cała gama wyjątkowych kremów do twarzy. W składzie nie sposób doszukać się wątpliwej jakości substancji, ponieważ nasz marka nie idzie na ustępstwa względem jakości. Nasze kosmetyki mają różne, czasami nietypowe kolory, a zapachy dyktują połączenia naturalnych roślinnych surowców, żywic lub olejków eterycznych. Receptura każdego kosmetyku przekłada się na lata pracy i testów, w których uczestniczyli sami potencjalni kupujący. Nasze produkty posiadają pełną dokumentację i niezbędne badania. Nasz szampony i pasty pienią się dzięki korzeniowi mydlnicy, orzechom piorącym oraz poliglukozydom na bazie kokosa. Dezodoranty skutecznie chronią dzięki bakteriom fermentacji. Wszystkie nasze kosmetyki są stabilne i zabezpieczone przed rozwojem bakterii dzięki nawilżającemu ekstraktowi z korzenia rzodkwi. Emulgujemy roślinnymi woskami, gumożywicami i algami. Staramy się używać naszych polskich roślin, oddając pokłon w kierunku ich wyjątkowych właściwości. Całość jest pakowana w szklane butelki i słoiki – to dlatego nasze wyroby określamy mianem „łąk i lasów zamkniętych w szkle”. Opakowania są zwrotne i można za nie otrzymać wybrany kosmetyk. Rok 2019 oznacza dla nas gotowość do podjęcia nowych współpracy i poszerzenia dostępności naszego wyrobu.

Krem Mirra Wiśnia Przywrotnik - Produkt Naturalny

Skąd czerpiesz inspiracje do takich działań i rozwoju marki?

Inspirację oczywiście czerpiemy w niewyczerpalnego źródła, jakim jest otaczająca nas natura. Zachwyt nad jej doskonałością i zamysłem w idealnie współgrających ze sobą procesach, jak towarzyszące jej doskonałe niedoskonałości jest naszym motorem napędowym. Fascynuje nas to, jak wszystko jest ze sobą połączone i oddziałuje na siebie w imię dobrego rozwoju. Jesteśmy teraz na etapie rozwijania skrzydeł, wieje dobry wiatr, a my powoli zbieramy siły do lotu. Jeśli chodzi o rozwój biznesowy marki, to przecieramy własne szlaki, często ucząc się na błędach 🙂

Krem Młodości - Produkt Naturalny

Co wyjątkowego jest w Twoich produktach, co odróżnia je od innych na rynku?

Nakładamy na skórę substancje naturalne, łąkowo ziemskie. Takie, które można zjeść. Skórą jemy, pochłaniamy i to wszystko ląduje w naszym krwiobiegu. Nie wystarczy dobre odżywianie, jeśli nakładamy na siebie substancje chemiczne powodujące zmiany w organizmie. Naszą misją jest służenie przez dostarczanie produktów jak najbardziej naturalnych. Zieloną, pachnącą organicznie polankę przemycamy do miejskiej łazienki. Tak, by łatwo było unikać syntetycznych substancji. Nie jest to produkt dla każdego – tylko dla określonych osób poszukujących, w których rodzi się podobna myśl. Dla chcących odżywczego otulenia naturą, w jak najmniej przetworzonej formie. Nasze produkty są wyjątkowe i świadczy o tym ich nietypowy zapach, kolor, konsystencja i przede wszystkim czysty skład dla najbardziej wymagających, w tym zdrowo odżywiających się vegan oraz osób na diecie witariańskiej.

 

Czym dla Ciebie jest, jako przedsiębiorcy, patriotyzm gospodarczy?

Patriotyzm to SIŁA, dzięki której możemy przenosić góry. To POŁĄCZENIE ludzi w jeden organ, w którym wszyscy pracują na korzyść jego zdrowia. To wzajemne wspieranie się dla wspólnego dobra. To przyjaźń ludzi jednej krwi i ziemi.

Krem Na Żywicy Z Anarecznika I Polskich Kwiatów

Czy Trawiaste nawiązuje w swoich komunikatach do patriotyzmu gospodarczego? Jeśli tak, to w jakiej formie?

Trawiaste to marka mocno związane z ziemią. Ziemia daje nam plon, z którego powstają nasze produkty, a te w dużej mierze bazują na roślinach występujących w naszym kraju. Nasz patriotyzm widoczny jest już w samym podejściu – uważamy, że to, co u nas rośnie, trzeba na nowo odkrywać i wychwalać nad zagraniczne. Kochamy całą polską przyrodę i to właśnie duża część polskich łąk i lasów jest zamknięta w naszym szkle! 🙂 Oczywiście nasza produkcja opiera się na dostawcach, w których najwięcej jest polskich producentów. Wspieramy się wzajemnie, łączymy usługi i potrzeby w jedną całość. Właśnie tak powstają Trawiaste