Patriotyzm gospodarczy

Patriotyzm gospodarczy to pojęcie, które coraz częściej pojawia się na ustach świadomych konsumentów, ale również obija się nam o uszy w trakcie różnorodnych debat publicznych. Jakie przełożenie ma to na życie? Klienci coraz chętniej wybierają polskie produkty, które swoją jakością nie odbiegają od tych tworzonych za granicą. W ten sposób wspierają gospodarkę oraz rodzime firmy, które dzięki wyborom konsumentów mogą się rozwijać i tworzyć coraz lepsze towary, a także nowe miejsca pracy. Świadome wybory i stosowanie patriotyzmu gospodarczego w praktyce ma znaczący wpływ na rozwój naszego społeczeństwa. Dołącz do grona dojrzałych klientów i stawiaj na polskie firmy, rodzimych projektantów oraz lokalne produkty.

Czym jest patriotyzm gospodarczy?

Słownikowa definicja patriotyzmu gospodarczego mówi, że jest to każda intencjonalnie podejmowana decyzja o charakterze ekonomicznym, która jest dokonywana z uwzględnieniem wpływu jaki niesie ona na środowisko społeczno-ekonomiczne. Ogólnie rzecz ujmując patriotyzm gospodarczy polega więc na dokonywaniu świadomych wyborów konsumenckich, opartych o wiedzę skąd pochodzi dana rzecz, którą chcesz kupić, a także o inne czynniki, takie jak jej:

jakość

cena

sposób wykonania

użyte materiały

Patriotyzm gospodarczy w praktyce opiera się o ogół decyzji, jakie podejmujesz każdego dnia podczas zakupów. Jeśli masz do wyboru dwa podobne do siebie jakościowo i cenowo produkty i ostatecznie kupujesz ten wyprodukowany w Polsce to właśnie w ten sposób okazujesz swój polski patriotyzm gospodarczy. Kupując na POLPOL masz pewność, że stawiasz na lokalne produkty najwyższej klasy tym samym wspierając rodzimą gospodarkę.

Czy wiesz, że kupując polskie produkty:

  • - dajesz pracę,
  • - stwarzasz możliwość rozwoju młodym markom, które dopiero zaczynają,
  • - przyczyniasz się do wzrostu szczęścia w społeczeństwie,
  • - budujesz silną gospodarkę,
  • - dbasz o środowisko!

dajesz pracę, stwarzasz możliwość rozwoju młodym markom, które dopiero zaczynają, przyczyniasz się do wzrostu szczęścia w społeczeństwie, budujesz silną gospodark i dbasz o środowisko!

Czy wiesz, że:

polscy projektanci i producenci w niczym nie ustępują zagranicznym! Produkt polski ponad kojarzony jest w pierwszej kolejności z jakością.

Czy patriotyzm gospodarczy ma sens?

Wbrew powszechnemu przekonaniu lokalny patriotyzm gospodarczy nie opiera się wyłącznie na kupowaniu rodzimych produktów bez względu na wszystko, tylko po to, aby zakupić coś co powstało w naszym kraju. Polskie pochodzenie produktów ma znaczenie, ale nie stanowi istoty patriotyzmu gospodarczego. Chcąc okazać swój patriotyzm gospodarczy w praktyce wybieraj takie produkty i artykuły, oferowane przez polskie firmy, które na to zasługują. Najwyższa jakość wykonania, wyjątkowe materiały i dobra cena to cechy polskich produktów, które zdecydowanie zasługują na wyróżnienie!

Nie bojkotujemy produktów zagranicznych - jest XXI wiek, globalizacja i nie można się na to obrażać sięgając po protekcjonizm. Zachęcamy, aby najpierw poszukać produktu polskiego, a dopiero w następnej kolejności sięgać po ten łatwo dostępny, zagraniczny.

Patriotyzm gospodarczy w praktyce - kupuj na POLPOL

Uważamy, że patriotyzm gospodarczy ma sens i chcemy promować wyjątkowe polskie firmy i ich produkty, a także zasługujących na to rodzimych projektantów. W praktyce oznacza to, że znajdziesz u nas niepowtarzalne artykuły:
  • do domu i biura
  • dbające o Twoje naturalne piękno
  • dla dzieci
  • modowe - dla kobiet i mężczyzn
  • dzięki którym rozwiniesz swoje hobby
W każdej kategorii zawarliśmy produkty najwyższej jakości, w 100% zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce. Wybierając je razem z nami możesz wspierać lokalnych przedsiębiorców i pokazać, że pojęcie patriotyzmu gospodarczego nie jest Ci obce.

W dzisiejszych czasach miłość do ojczyzny najlepiej przekuć w jej rozwój gospodarczy.

To prawdziwy patriotyzm czynu, a nie puste hasła!